Kto má dnes meniny?

Dnes má meniny:
,
zajtra má meniny:
.


Novinka prva

Testovanie noviniek. 


Loading

Syridlá

Syridlá

Syridlá na domácu výrobu syrov alebo farmársku výrobu syrov, syridlá na výrobu domácich syrov, predaj syridiel:

Syridlo alebo tiež  zrážadlo mlieka je základnou surovinou pri výrobe syrov. Je to enzým, ktorý zráža mliečne bielkoviny (mlieko), výsledkom čoho vzniká srvátka a syrenina. Podľa spôsobu výroby delíme syridlá na:

živočíšne syridlá – syridlá vyrobené extrakciou z teľacích žalúdkov, používajú sa pri tradičnom spôsobe výroby syra s cieľom dosiahnuť čo možno najlepšiu kvalitu syrov -Laktosin.
mikrobiálne syridlá - moderná náhrada živočíšnych syridiel, aktívnym enzýmom je proteáza plesne Mucor miehei, ktorá sa vyrába prírodnou fermentáciou, sú vhodné aj pre použitie v produktoch určených pre vegánov - Fromase.
chymozinové syridlá – syridlá vyrobené fermentáciou Aspergillus niger var. awamori, vyznačujúcou sa vysokou výťažnosťou, dobrou kvalitou srvátky, majú certifikát Kosher a Halal, sú vhodné aj pre použitie v produktoch určených pre vegetariánov - Laktochym, Stremsel.

Syridlá dodávame od českého výrobcu Milcom (Laktochym a Laktosin), francúzskeho výrobcu Coquard (Fromase) a od holandského výrobcu Lactoferm (Stremsel).

 Pozor! Syridlá Milkom majú dobu expirácie iba 3 mesiace! Ostatné syridlá až 1 rok!

Zoradiť:
Počet na stranu:Loading
load


PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK