Kto má dnes meniny?

Dnes má meniny:
,
zajtra má meniny:
.


Novinka prva

Testovanie noviniek. 


Loading

Výroba jogurtov

(2 produkty)

Výroba jogurtov

Výroba jogurtov doma – domáca výroba jogurtov a farmárska výroba jogurtov – jogurtové kultúry, kultúry do jogurtov, kultúry na výrobu jogurtov, mliečne kultúry na bulharské jogurty, nesprávne taktiež jogurtové kvasinky, alebo jogurtové baktérie.

 

Recept na výrobu domáceho jogurtu:

Zmiešame 1 liter chladeného mlieka s 3 – 8 PL odstredeného sušeného mlieka (ELIGO) a dobre premiešame (jogurt môžeme pripraviť aj bez pridania sušeného mlieka, vznikne tzv. selský jogurt).

Mlieko zahrejeme na 95°C na dobu 2-3 minút. Ochladíme v studenej vode na 48°C. Pridáme jedno balenie jogurtovej kultúry Laktoflóra, alebo 2 lyžice vopred pripraveného neochuteného jogurtu a dobre premiešame. Kultivujeme v jogurtovom termboxe 4-5 hodín alebo v termostate a uložíme na 12 hodín do chladničky.

POZOR! Pri spotrebe celého objemu nezabudnite oddeliť 2 lyžice jogurtu na ďalšie zaočkovanie. Pri dodržiavaní hygienických podmienok môžete týmto spôsobom docieliť aj 10 násobné preočkovanie. Potom odporúčame použiť opäť originálnu kultúru, aby bolo zaistené správne zastúpenie jogurtovej mikroflóry.

Jogurt môžeme samozrejme konzumovať ako prírodný, biely, alebo zmiešaný s rôznymi cereáliami. Najbežnejšia kombinácia je jogurt zmiešaný s džemom na sladko, alebo s čerstvým ovocím.

Jogurt je výborným spoločníkom aj pre slané kombinácie. Kto by odolal naloženému chladenému šalátu z nastrúhanej uhorky, jogurtu so soľou, kôprom a roztlačeným cesnakom.

Počas horúcich letných mesiacov si môžeme rozmixovať jogurt so smotanou a vyrobíme si svoj jogurtový nápoj, ktorý je sladší než samotný jogurt. S čerstvým ovocím je ideálnym nápojom predovšetkým pre deti.

Zoradiť:
Počet na stranu:
Obrázok pre Jogurtová kultura termofilní Lambda 13 na domácí a faremní jogurt na 20 l mléka

Jogurtová kultura termofilní Lambda 13 na domácí a faremní jog...

Doručenie do: 10 dní

Jogurtová kultura termofilní Lambda 13 na domácí a faremní jogurt na 20 l mléka - v lyofilizované (mrazem vysušené) formě určená k ...

8.72 € s DPH

Obrázok pre Jogurtová kultura Bulharský jogurt na domácí jogurt 10 sáčků, 1 sáček na 1-5 l mléka

Jogurtová kultura Bulharský jogurt na domácí jogurt 10 sáčků...

Doručenie do: 10 dní

Jogurtová kultura Bulharský jogurt 10 sáčků, 1 sáček na 1-5 l mléka - bulharská jogurtová kultura pro výrobu domácího jogurtu, balení...

15.04 € s DPH
Loading
load

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK